Jak stworzyć kurs?

Cieszymy się, że zdecydowałeś się nagrać kurs i zamieścić go na naszej platformie. Będziemy razem pracować, żeby był jak najlepszy, i żeby dotarł do jak największej ilości słuchaczy.

Możesz w nich zaprezentować swoją wiedzę, doświadczenie, podpowiedzieć innym jak nauczyć się tego, co Ty potrafisz i jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

Zostajesz częścią społeczności, której zależy na podnoszeniu umiejętności.

Możesz dotrzeć do tysięcy uczniów w całym kraju. Zbudować swoją własną markę i nazwisko. Wykorzystać swoje kursy dla promocji prowadzonych wykładów, szkoleń, Itd.

Kursy umieszczasz na bezpiecznym serwerze, dostaniesz do dyspozycji przestrzeń dyskową i miejsce do rozmowy ze swoimi uczniami.

Zajmiemy się płatnościami, przelewami, fakturami – nie musisz się martwić o papierologię.

Wspomożemy Cię w promocji, zadbamy, żeby dotrzeć do jak największej ilości uczniów oraz instruktorów, żebyś uczył w doborowym środowisku.

Przejrzyj dokładnie nasze wskazówki – dokładnie opisaliśmy kroki, które przybliżą Cię do stworzenia własnego kursu i zarabiania na jego publikacji.

Jak rozpocząć przygotowywanie kursu?

Przygotowanie kursu nie jest łatwe, ale kiedy go już stworzysz poczujesz prawdziwą satysfakcję. Oto kilka podpowiedzi, jak zabrać się do przygotowania Twoich lekcji.

  • zastanów się czy jest coś, w czym jesteś specjalistą, wiesz więcej niż inni i często masz przyjemność tłumaczenia znajomym szczegółów tego tematu
  • pamiętaj, że jeśli jesteś prawdziwym ekspertem w swojej dziedzinie masz naprawdę duże szanse na zdobycie wielu uczniów
  • suport team – jeśli masz problemy z nagrywaniem, edytowaniem filmu, jego zaplanowaniem, pomysłem na marketing skontaktuj się z naszym działem pomocy – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania

Zastanów się do kogo chcesz dotrzeć. Nie próbuj dotrzeć do wszystkich, zastanów się kto naprawdę potrzebuje Twoich lekcji.

Czy ktoś początkujący, a może już doświadczony znawca danego tematu? A może warto pomyśleć od razu nad stworzeniem całej serii zajęć?

Pamiętaj, że do każdej grupy musisz dotrzeć inaczej. Początkujący będą potrzebować dużo opisów, spokojnego tłumaczenia nowego dla nich tematu. Z zaawansowanymi możesz trochę podkręcić tempo.

Pamiętaj, że im więcej zadowolonych klientów, tym lepsze komentarze pod Twoim kursem i więcej następnych zakupów.

Zanim zaplanujesz kurs porozmawiaj ze znajomymi lub swoimi obecnymi, stacjonarnymi uczniami – zapytaj, co skłoniłoby ich do wydania określonej sumy na zakup kursu online. Zapytaj jakiej wiedzy obecnie poszukują, co sprawia im trudność, jakie mają cele w swoim życiu lub karierze zawodowej. Te sugestie będą dla Ciebie bezcenne.

Pomyśl także o tym, co byś chciał, aby Twoi uczniowie osiągnęli po obejrzeniu kursu – czy mają zdobyć konkretne umiejętności czy też poczuć motywację do działania i zmiany swojego życia.

Zapytaj też nas. Na bieżąco analizujemy które kursy sprzedają się najlepiej i o co pytają nas odwiedzający szkołę internauci.

Zależy nam na Twoim sukcesie – przeanalizujemy Twoje propozycje i udzielimy najlepszej możliwej podpowiedzi.

Na początku zastanów się czy warto stworzyć krótki, tani kurs. Sprawdzisz, jak czujesz się przed kamerą i czy potrafisz zainteresować uczniów.

Potem cena za kurs będzie zależeć od siły Twojego materiału. Jeśli zobaczysz, że Twoje zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, możesz pomyśleć o stworzeniu droższych, jeszcze lepszych kursów.

Jeśli zdecydujesz się sam promować kurs, to Twoje wynagrodzenie za każdy ściągnięty kurs wyniesie 80 % kwoty zapłaconej przez internautę. Jeśli powierzysz promowanie nam, to podzielimy się 50 na 50.

Ceny kursów wahają się do kilkunastu do ponad stu złotych. Zanim dokładnie określisz cenę, sprawdź na ile wyceniają swoje zajęcia inni nasi instruktorzy, zapytaj też nas – podpowiemy korzystając z naszego doświadczenia.

Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy poradzisz sobie z przygotowywaniem kursów online jest nagranie krótkiego testowego video. Nagraj fragment kursu, jego zarys, może wstęp i prześlij do nas. Dokładnie go obejrzymy i prześlemy nasze sugestie w ciągu 2 dni od jego otrzymania.

Pamiętaj, że nam bardzo zależy nad Twoim sukcesie – Twój sukces to nasz sukces, działamy razem i zawsze przykładamy się do wyglądu każdego kursu, który pojawia się na ofcourse.tv.

Wypełnij formularz!

Dołącz do nas